ארכיון חודשי: פברואר 2015

הופעות מומלצות 22-28.2.2015

יום ראשון 22.2

משינה ואהוד בנאי בהופעה בהיכל התרבות ת"א. ב-2007 נפגשו אהוד בנאי ומשינה, למופע משותף, "נפגשים בסיבוב", חגיגה של למעלה משעתיים עם כמה מהשירים המרגשים והבועטים במוסיקה הישראלית. המופע זכה לשבחים בכל רחבי הארץ. כעת, שמונה שנים מאוחר יותר, הם נפגשים לסיבוב נוסף בהיכל התרבות. הקהל יזכה לחוות 12 מוזיקאים על הבמה מבצעים את כל השירים שהפכו לחלק מאבני היסוד של הרוקנרול הישראלי. הופעה נוספת ב-23.2. כרטיסים 245- 270 ₪

יום שני 23.2

יונתן וולפין בהופעה בלבונטין 7. לשאוף ולנשוף / הופעת פסנתר אינטימית. משתתפים: טל תפוחי – תופים, עידית מינצר – כלי נשיפה. כרטיסים: 40 ₪

יום שלישי 24.2

יעל דקלבאום בהופעה באוזןבר. זהו מופע חדש לקראת אלבום סולו שלישי. במופע תציג יעל גירסה אקוסטית לשירים החדשים, לצד היפים בשירי אלבומיה הקודמים ומימי "הבנות נחמה". כרטיסים: 75 ₪

יום רביעי 25.2

קרן ברנר בהופעה בתיאטרון תמונע. אחרי תקופה ארוכה בתור גיטריסטית ("המחשפות", קורין אלאל), קרן ברנר משיקה EP בכורה במופע חגיגי עם הרכב חדש. בואו למסע בין חלומות, נסיעות בין מרחבים פתוחים וספיגה חוזרת של סרטונין. כרטיסים: 40 – 45 ₪

יום חמישי 26.2

שי צברי בהופעה בגולה, פ"ת. בהמשך לשיתוף הפעולה עם ברי סחרוף ועידן רייכל, עובר צברי אל קדמת הבמה ומביא איתו רוח חדשה למילותיהם העתיקות של משוררים ופייטנים עם מוסיקה שמשלבת בין העכשווי למסורתי. כרטיסים: 55 – 70 ₪

יום שישי 27.2

!STRIKE  – אופרה אלקטרונית באוזןבר מאת רונה גפן, הילית רוזנטל ואן שטרייכמן. מבוסס על המחזה "ליזיסטרטה" מאת אריסטופנס. !STRIKE בגרסתה הבימתית, תוצג לראשונה באוזןבר בת"א ותכלול בנוסף להופעה אלקטרונית חיה בניצוחן של שלושת היוצרות גם הקרנות וידאו ואנימציה, תלבושות ותפאורה המורכבת מאלמנטים פיסוליים אינטראקטיביים ועיצוב תאורה נשכני ולא שגרתי. כרטיסים: 70 – 90 ₪. הופעה נוספת תתקיים גם למחרת.

יום שבת 28.2

בית הבובות בהופעה בבארבי, ת"א. בשנת 2005 יצא מדפים אלבומה הראשון של הלהקה. האלבום זכה להצלחה מסחרית גדולה וזיכה אותה ברשימת פרסים מרשימה. היום לאחר ארבעה אלבומים מצליחים חוגגת הלהקה את הצלחת מכירות אלבום הבכורה במופע גדול בו תארח את יובל דיין. כרטיסים: 83 – 100 ₪

ויקטוריה חנה תופיע בפסאז' בת"א. הזמרת הבלתי שגרתית עם מופע ייחודי בו תארח את תמיר מוסקט. כרטיסים: 55 ₪

שיהיה לכולנו שבוע של מוסיקה משובחת.
אם יש לכם הופעות שאתם רוצים להמליץ עליהן, נשמח לשמוע.
מאמר ההמלצות של לוח ההופעות GoingOut נכתב ונערך ע"י ארז הדר.

כל הדברים היפים באמת / מאת: מיכל הכט

אמש, בערב לא גשום במיוחד, כזה שלא מהווה תירוץ להישאר בבית, התכנסנו שוב בבארבי. הפעם בזכות דניאלה ספקטור, שחזרה לשם בפעם השניה, אחרי הופעת ההשקה המוצלחת של האלבום 'כל הדברים היפים באמת' בדצמבר האחרון. זה האלבום השלישי של דניאלה, אחרי אלבום הבכורה שנקרא בשמה ויצא בשנת 2009 והאלבום המשותף שהוציאה יחד עם בעלה בן ספקטור, Love is ב-2011.

את דניאלה אני מכירה כבר די הרבה שנים, מימיה הראשונים על הבמות, ולמרות זאת ראיתי מעט מאד הופעות בכיכובה, זו הפעם השניה שהלכתי להופעה שלה. הפעם הבארבי ערוך להופעת ישיבה, בתשע וחצי כל השולחנות והכסאות כבר תפוסים ולא נותר לנו אלא לתפוס את מקומותינו הקבועים ליד הבמה. לאט לאט נאסף הקהל, מוזיקת הרקע שקטה ולא מציקה, מאפשרת לנהל שיחות ולשמוע מה קורה מסביב, את הגשם בחוץ לא שומעים.
בעשר דניאלה עולה לבמה ופותחת לבדה את ההופעה עם השיר 'פעמונים' מהאלבום החדש והאווירה מתחממת וההתרגשות מתחילה. כל נטולי הכסאות מתקדמים לקרבת הבמה, הקול הצלול שלה עושה נעים בלב ובאזניים, הסאונד ידידותי, אני נכבשת ושוכחת את העולם שבחוץ ומתמסרת.
בשיר השני, זה הזמן, מהאלבום הראשון, הלהקה מצטרפת: רן יעקובוביץ' על התופים, דן קרפמן על הבס, עינב ג'קסון כהן על שלל מקלדות ודניאל שוהם על גיטרה חשמלית ובנג'ו.

ההופעה כוללת כמעט את כל הלהיטים הגדולים מהאלבומים בעברית, מהראשון: זה הזמן, הכוכב הזה מת, ציפור ביד, הירושימה, גני גנים, ומהשלישי: אברהם, לוויתן, רעם תותחינו ושיר אחד מהאלבום השני באנגלית, Cut it out. רק 'ארובות ואוטובוסים' מהאלבום הראשון חסר לי להשלמת הרשימה המוצלחת הזו. בנוסף לשיריה, היא מבצעת את שירו הנפלא של דויד פרץ, 'מקום בתוכי'.

בהדרן היא עולה לבד לשיר את השיר המרגש על ביקור אמה במחלקה האונקולגית, לשיר השני מצטרף אליה דן קרפמן – כל הדברים היפים באמת, שיר הנושא של האלבום הכולל 14 מילים בלבד, קצר במיוחד אבל מדויק ומפתיע ביכולת שלו לאצור כל כך הרבה רגש במעט מאד מילים, לצד לחן יפה להפליא:
"כל הדברים היפים באמת
מתגלים בזמנם
האיטי, הבלתי מתחשב
האוהב
הפועם בקצבו של הלב"

אל השיר הבא מצטרפים שאר חברי הלהקה, לישון בלעדיי, אחד השירים האהובים מהאלבום הראשון, קצבי וקליט, נדבק בקטע טוב ולסיום, כמו בהופעה הקודמת ואולי בכל הופעה, היא מופיעה בתוך הקהל עם היוקלהלה ושרה בלי הגברה ובלי עזרה מהלהקה במחווה של חיבוק אינטימי בלתי אמצעי, שיר שלא הופיע באף אחד מהאלבומים.

ב-28.3 עינב ג'קסון כהן תופיע בלבונטין 7 ותארח את דניאלה, מומלץ.

טובים השניים / מאת אסף מואב

היכל התרבות בתל אביב המה אנשים בערב יום שלישי, רגע לפני ששתי אגדות רוק עולות על הבמה. וכבר מהצליל הראשון של "יוצא לאור", היה ברור שהתפאורה אכן מכובדת. עשרות מאבטחים ליוו את האולם ועל הבמה עלו לא פחות מ-12 נגנים. שתי להקות שמלוות אחת את השניה. אם היה היכל לרוקנרול בישראל, אין ספק שגם משינה וגם אהוד בנאי היו בהחלט זכאים להיכנס אליו.

סדר השירים במרבית המופע היה מאוד ברור, כל שיר של אמן אחר לסירוגין. בעוד את "דוד ושאול" אהוד הוביל, "בדרך אל הים" של משינה בא מיד אחריו. אהוד סיפר על הטיח ועל אחמד באתר בנייה במרכז תל אביב, ויובל שר על 82 ועל הגבעות של ביירות. כמות הנגנים על הבמה היתה עצומה. הבסיסטים, למשל, התחלפו בין שיר לשיר, כך שבשיר של משינה, מייקל בנסון נתן את הבס, בעוד שבשירי אהוד בנאי היה זה גיל סמטנה. אצל איגי דיין וערן פורת על התופים החילופים היו פחות תכופים וכל אחד ניגן מספר שירים ברצף, בעוד השני עוזר לאלעד כהן בונן המוכשר על הפרקשן.

יובל ואהוד התחלקו ביניהם בשירה, מחליפים בתים בשירים ומלווים אחד את השני בפזמון. בכלל, מתוך כל 12 המוזיקאים על הבמה אין ספק שהקשר המעניין ביותר הוא בין שני הבנאים. בני הדודים שמובילים היום את השבט המשפחתי.

היתה זאת משפחת בנאי שגם עזרה למופע להמריא. במהלך ביצוע "רחוב האגס 1" הנוגה, ורגע לפני הכניסה לפיוט השבת המסיים את השיר, הצטרף להרכב על הבמה הדוד גברי. הקהל קיבל אותו בתשואות רמות, והגשש הוותיק נראה נרגש מאוד כשבסיום השיר נעמד הקהל על הרגליים. הוא סיפר על געגועים לילדותו בירושלים, עת היה הצעיר שבאחים למשפחת בנאי ושר את "בין זכרון יוסף לשכונת הפחים" על שתי הסבתות, שחיבר יוסי בנאי והלחין אהוד. לסיום אפילו כיבדו אותו האחיינים בגרסתם ל"מעל המצופה" של הגששים. גברי נפרד מהקהל בחיוך, לא לפני שסיפר איך היה  בייביסיטר לשני הבנאים הצעירים ושכנראה "עשה עבודה לא רעה".

ההרכבים החליפו ביצועים כשאהוד והלהקה נותנים תרגום מעניין ל"את באה לבקר" האפל, ומשינה מפתיעה עם  "בלוז כנעני" רוקיסטי. המופע הגיעו לשיאו כאשר שלומי ברכה, שכל הערב דגמן זוגיות מחוייכת עם נושי פז, הגיטריסט של אהוד, החל את הריף הראשון של אהובתי, והקהל כבר היה על הרגליים. כאן הגביר הרכב המוזיקאים עוד יותר את הקצב. ב"טיפ טיפה" החלו הריקודים וב"ג'מלי פורוש" הנגנים כבר בטירוף. והאולם בעננים. יובל בנאי עבר מצד לצד של הבמה הענקית ועשה לקהל את התנועות האהובות והמוזרות שלו, מייקל בנסון הפך לרקדן וזמר ליווי עם מיקרופון ביד, ואיגי דיין רקד עם כלי ההקשה.

את המופע הם סיימו עם "אין מקום אחר" העוצמתי, שהפך באמצע לרגאיי עם "איידישע  ראסטאמן" הענק של אהוד. אחרי תשואות ארוכות עלו הנגנים להדרן עם "היום" של אהוד ו"רכבת לילה לקהיר" שישב מושלם על שני ההרכבים.

משינה ואהוד בנאי חולקים ביניהם יותר להיטים ממה שמופע יכול להכיל. מדובר על שני אמנים שפועלים כבר כמעט 30 שנה, אך הזמן לא ניכר עליהם. השיער של מריבת הנגנים אמנם היה מאפיר, יובל לא תמיד הסתדר עם השירים של אהוד והיו חריקות פה ושם, אך אין ספק כי מדובר על ענקי רוק. לאורך כל הערב ניכר שיש חיבור חזק מאוד בין הנגנים וכמה הם נהנים לנגן ביחד. הבמה הגדולה השאירה מקום רב להסתובב ונתנה תחושה של מופע רוק גדול מהחיים, בעוד התאורה המיוחדת רק חיזקה זאת. הערב הסתיים עם "תחזור תחזור" של משינה שזרק אותי מיד למופע הפרידה שלהם בפארק הירקון ב-1995. אומרים על מוזיקה שאם אתה זוכר רגעים בחיים על פי שירים, סימן שהיא משפיעה. עכשיו כבר ברור שאהוד בנאי ומשינה השפיעו על כולנו.

 

ההופעות הבאות של משינה ואהוד בנאי הן ב-22 וב-23 בפברואר.

הופעות מומלצות 15-21.2.2015

יום ראשון 15.2

אביתר בנאי בהופעה בזאפה תל אביב. נתחיל את השבוע עם הבנאי הרגיש והמיוחד. לא להאמין אבל לאביתר בנאי כבר חמישה אלבומים, והוא מצליח למלא את המופע שלו, מגובה בהרכב מלא, בתחושות מיסטיות ורגישות ביחד. כניסה: 155 ש"ח.

יום שני 16.2

הדרה לוין בהופעה בלבונטין 7 בתל אביב. היוצרת הירושלמית המיוחדת צצה להופעה חד פעמית עם שירים חדשים לקראת אלבום חדש בדרך. גם הפעם תקיים לוין מופע "מעבדה" שמשמעותו שזהו מופע עם הררכב שלא קיים חזרות ביחד ויאלץ לעקוב אחרי נגינת הפסנתר המכשפת של לוין, כך שצפויות הפתעות ובאופן כללי הרגשה ייחודית.

קרן פלס באירוע ההתרמה השנתי למרכז סיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית השרון בכפר סבא. אירוע חשוב במינו עבור נושא מאוד חשוב. פלס תלהטט בשירים, אביעד קיסוס  בהנחיה. בואו לתרום.

יום שלישי 17.2

משינה ואהוד בנאי בהופעה בהיכל התרבות בתל אביב. פעמיים כי טוב למשפחת בנאי, והפעם שני התותחים הכבדים נפגשים שוב למופע מסחרר, שיכלול מעל לשעתיים עם כמה מהשירים המרגשים והבועטים במוסיקה הישראלית. בסיבוב הקודם ב-2007 הם פירקו את כל הארץ כך שצפוי שזה יקרה גם הפעם. מחיר: 270 ש"ח.

אפשר גם לתפוס אותם מחר, באותה שעה ובאותו המקום.

יום רביעי  18.2

ערב נשים:

דניאלה ספקטור בהופעה בבארבי. הזמרת המרגשת במופע עם הרכב מלא, כחלק מסיבוב בעקבות אלבומה "כל הדברים היפים" שזכה לשבחים רבים.  המופע יכלול גם להיטים מכל אלבומיה, ואם תשיר את "זה הזמן" לא תישאר עין יבשה אחת בבארבי. כניסה: 73 ש"ח.

דנה ברגר בהופעה בלה פאצ'נגה בכפר סבא. אחרי שהשיקה את אלבומה המוצלח "מתנות של זמן", חורכת ברגר את כל הארץ במופע המלהיב שלה, כשבין הלהיטים הישנים היא משתפת אותנו גם בשירי האלבום (כמו "תחזרי אליו" המעולה). שווה. כניסה: 80 ש"ח.

יום חמישי 19.2

לוקץ' בהופעה בפסאז' בתל אביב. מופע להשקת אלבום הסולו השלישי של סנסציית ההיפ-הופ המקומית יכלול, כפי שנקרא האלבום, הרבה משחקי מילים על המושג "קראק". במיוחד למופע יצטרפו ויעלו על הבמה גם אורחים מיוחדים כמו כהן, תירס סקסואל ואחרים. כניסה: 40 ש"ח.

מאיה איזקוביץ' בהופעה בפאב הפטריה בקיבוץ דן. לפני כשנתיים נעלמה היוצרת הצעירה והמסקרנת הזו לניו יורק, וכעת היא צצה חזרה ומסתבר שבתקופה הזו היא בישלה באמתחתה אלבום חדש. עכשיו היא חוזרת ארצה אלינו כדי לחשוף שירים חדשים. מומלץ. כניסה: 65 ש"ח.

יום שישי  20.2

יוני רכטר בהופעה בבית קשת. אחד מאבני הדרך במוזיקה הישראלית בארבעים השנים האחרונות במופע שיכלול רק להיטים, החל מכוורת, דרך הכבש השישה-עשר ואפילו משירי הילדים שחיבר יחד עם אריק איינשטיין. מופע הרכב מלא שמובל על ידי גאון על הפסנתר. כניסה: 120 ש"ח.

דקל בור בהופעה בגלריה שלוש בתל אביב. אמן הג'אז הבינלאומי מגייס את בכירי התזמורת הפילהרמונית לסדרת מופעים מרתקים שיכללו שירי פולקלור שעוברים מדור לדור. מעניין. כניסה: 70 ש"ח.

יום שבת  21.2

ערב של מחוות:

אם בא לכם לחזור לניינטיז הפרועים, להקת Black Days חוזרת לבר גיורא במופע מחווה לכל הלהקות הגדולות של הגראנג' (כניסה 30ש"ח).

אם דווקא בא לכם לחזור עוד יותר אחורה בזמן, ארי גורלי, סיוון טלמור וגל ניסמן חוזרים למופע המחווה המרגש ללאונרד כהן, בתיאטרון ירושלים, כחלק מחגיגות יומולדת 80 של אחד מגדולי המוזיקאים היהודים במאה האחרונה (כניסה: 100 ש"ח).

ואם בא לכם לתת בראש:

יהודית רביץ תגיע עם המופע המקפיץ שלה ללהבות חביבה, שכבר מזמן הפך לקלאסיקה ישראלית (145 ש"ח).

במקביל בתל אביב, רוקפור ואלי לולאי יגיעו שוב לבארבי, ואנחנו לא נחמיץ הזמנות להמליץ (110 ש"ח).

 

שיהיה לכולנו שבוע של הרבה מוזיקה טובה.
אם יש לכם הופעות שאתם ממליצים עליהן, נשמח לשמוע.
מאמר ההמלצות של לוח ההופעות GoingOut נכתב ונערך ע"י אסף מואב.

הופעות מומלצות 8-14.2.2015

יום ראשון 8.2

מיכאל גוטליב בהופעה באוזןבר. מיכאל גוטליב, מוסיקאי-יוצר, הפיק את אלבומה האחרון של קורין אלאל ומלחין מוסיקה לתיאטרון, בדרך לאלבום שני. במופע הקרוב יחשוף לראשונה שירים חדשים מתוך האלבום שבדרך.

יום שני 9.2

המרפסות בהופעה בזאפה ת"א. הרכב הרוק פופ המשובח מרפסות משיק אלבום שלישי ומגיע לראשונה לזאפה תל אביב. הלהקה מגיעה מהדרום, נבחרה ל"הדבר הבא של גל״צ" וכבשה את תחנות הרדיו עם "אשת המחר" "נגמר הלילה" ו"שדות" מרפסות משלבת בין פופ ורוק ישראלי ובמופע החדש מבצעת שירים מאלבומיה הקודמים לצד שירי האלבום החדש שהופק ע״י הצמד גיא ויהל. כרטיסים: 85 ₪

יום שלישי 10.2

לונא אבו נאסר בהופעה באוזןבר. זמרת יוצרת וגיטריסטית, הוציאה  לפני כמעט שנתיים את אלבום הבכורה שלה "אספר לך أحكيلك", אותו כתבה והלחינה. האלבום כולל טקסטים בערבית ועברית ומציג אותה כיוצרת כנה ורגישה בעלת קול ייחודי. כרטיסים: 50 ₪

יום רביעי 11.2

הדס קליינמן ואביב בכר בהופעה באוזןבר. אלבום הבכורה של הדס קליינמן ואביב בכר ראה אור בספטמבר האחרון. אחרי ההצלחה של הסינגלים "סירת מפרש" ו"בימים שיעברו עלינו ולאחר סיבוב הופעות ארצי מוצלח ביותר שכלל את פסטיבל הפסנתר ועוד, חוזרים הדס ואביב אל המופע המקורי שהחל את המסע המשותף שלהם. כרטיסים: 60-70 ₪

יום חמישי 12.2

אברהם טל בהופעה בבית העם, כפר בלום. אברהם וההרכב ממשיכים בסיבוב חורף ומביאים את האנרגיות והחשמל של המופע לאולמות והמועדונים בכל רחבי הארץ. אברהם הוא מהאמנים האהובים, המצליחים והמושמעים ביותר במוסיקה הישראלית של ימינו. להופעות הקרובות של אברהם טל 

ריף כהן בהופעה בגריי ביהוד. ריף כהן היא מהיוצרות הצעירות המצליחות בישראל. כהן פרצה תודעת הציבור כרוח סערה עם יציאתו של הקליפ לשיר הנושא מתוך אלבום הבכורה- A PARIS. מה שסלל את הדרך לפריצה הגדולה בישראל וכן להתפתחות הקריירה הבינלאומית. כרטיסים: 80 ₪

יום שישי 13.2

יובל דיין בהופעה בזאפה ירושלים. יובל השיקה השנה אלבום בכורה מצליח שמתקרב למעמד אלבום זהב.  עם שירים חזקים שהתמקמו בכל רשימות הפלייליסט והיא ממשיכה בסבב ההופעות המצליח של אלבום הבכורה. כרטיסים:

יום שבת 14.2

עופר לוי וישי לוי בהופעה בבנייני האומה בירושלים. שניים מסוללי הדרך של המוסיקה המזרחית ואהובי הקהל הישראלי על במה אחת. שיתוף הפעולה הכפול, תרתי משמע, של ה-'לויים' הוא מופע שכולו מפגן רגש ועוצמה המכיל את אבני הדרך מכל הזמנים. לראשונה על במה אחת להיטיהם בהגשה משותפת כל אחד מדרכו המרתקת והמסקרנת – מסע שאורך כארבעה עשורים. כרטיסים 224-304 ₪
שיהיה לכולנו שבוע של הרבה מוזיקה טובה.
אם יש לכם הופעות שאתם ממליצים עליהן, נשמח לשמוע.
מאמר ההמלצות של לוח ההופעות  GoingOut נכתב ע"י ארז הדר.

על הופעת ההשקה של שי צברי, מאת מיכל הכט

אמש השיק שי צברי את אלבום הבכורה שלו, שחרית, בהשתתפות חברים רבים מהתחום. ערב ההשקה רב-המשתתפים היה חפלה ים-תיכונית שמחה מרגשת ומקפיצה, שכללה שירה מהלב, כפיים מהנשמה וקפיצות עד השמיים. נבחרת הגרוב כוללת את אסף תלמודי – קלידים והפקה מוזיקלית, אייל תלמודי – סקסופון, קלרנית, גרשון וייסרפירר – עוד חשמלי, טרמובון כפתורים, ניר מנצור – תופים ואיתמר ציגלר – גיטרות. בנוסף אליהם התארחו וניגנו בשירים אחדים עוזי רמירז, בנו הנדלר, הוד מושונוב, האורחים תומר יוסף וברי סחרוף גם שרו, משיריהם ומשירי צברי.
התוודעתי לשי צברי לראשונה לפני שנים אחדות במופע 'אדומי השפתות', ברי סחרוף בשירי אבן גבירול. כבר אז הבחנתי בפוטנציאל האדיר הגלום בו להפעיל את הקהל לעשות שמח. גם בהופעה הזו הוא מבקש מהקהל לתת בכפיים, בהתחלה, באמצע ובסוף, למען האווירה השמחה והקצב. אי אפשר לסרב לו וגם אין סיבה לסרב.
הפגישה השניה שלי עם שי צברי על הבמה היתה במופע 'טוב שהעולם גדול', הפרויקט של כרמי זיסאפל וערן ויץ, שירי אבות ישורון, בהשתתפות רונה קינן, ברי סחרוף, אלי מגן ותמר קפלנסקי. פה היה לי קל יותר להתחבר אליו, עם הרבה אהבה וכבוד למילה הכתובה בכשרון רב. 'פניך אל פניי', 'כור הכאב' ו'איך נקרא', מושרים בכשרון רב וברגש.
בפרויקט 'מעליי דממה', שירי אהובה עוזרי, שר צברי את שיר הנושא של האלבום וחדר בזכותו דרך הרדיו לקהלים שטרם הכירו אותו, כך הפרטנרית שלי להופעה התוודעה אליו. דרך שירי המשוררים התחברתי גם לאלבומו החדש. השיר 'לווי אותי', שכתב יהודה עמיחי והלחין ברי סחרוף, מצדיק את רכישת האלבום מבחינתי. אני מקשיבה לו שוב ושוב מאז שגיליתי אותו במקרה לפני ימים אחדים ומתפעלת מיופיו בכל פעם מחדש.
'קשה בלילה' שכתב אברהם חלפי  גרם לי לנסות לדמיין את חלפי בבארבי, הוא בטח היה נהנה, במיוחד לנוכח מילות שירו שהושר: "קשה בלילה בלי אדם, לא טוב ביום עם אנשים". לילה עם כל כך הרבה אנשים שנהנים מיצירתו, איזה אושר וסיפוק.
רשימת השירים בהופעה: המלך, אבוא בגבורות, קשה בלילה, שחרית, הניחי לי, אל תטוסי רחוק מידי, שלום לך דודי +תל אביב רמאללה, אוקראיני, לווי אותי, מונסון, עיר של קיץ+יא הזלי, מעלי דממה, עמק הפרחים, קול קורא לי במדבר. בהדרן: הבולגרי, תפילת הדרך.
האלבום כולל גם שירים שכתבו חביבה פדיה, אלי אליהו, שי צברי ודן תורן ופיוט סליחות מתוך סידור רב סעדיה גאון, את רובם הלחין צברי, את חלקם בעזרת חברים. אפשר להקשיב לאלבום כולו ולרכוש עותק דיגיטלי כאן:
אי אפשר להקשיב לצברי ולא לקום לרקוד בשמחה מכל הלב. מומלץ בחום להאזין ולהגיע להופעותיו הבאות ברחבי הארץ. שי צברי מסלק כל עצבות וטרדה לשעתיים של קצב, נשמה ומוזיקה טובה.

הופעות מומלצות 1-7.2.2015

יום ראשון 1.2

אנרגיה חולנית בהופעה באוזן בר. אנרגיה חולנית היא להקה שקיימת עוד משנת 1992, במינונים יחסית נמוכים ומציגה מופע סוחף של רוק פסיכודלי ואוונגארד. הלהקה, שמורכבת משמונה נגנים על הבמה, ידועה בכך שהיא מחליפה סולנית בכל אלבום והפעם תצטרף אליהם השחקנית אילה זילברמן שתתן בווקאלז בשירי האלבום Miracles Between Poles ובעוד הפתעות בלתי צפויות. תמיד מעניין.

יום שני 2.2

נתן גושן בהופעה בזאפה תל אביב. הזמר הפופולרי יוצא לסיבוב הופעות חורפי בהפקתו של עברי לידר, בו ינגן עם להקתו שירים משני אלבומי הסולו שלו, וגם שירים חדשים מאלבום נוסף שבדרך. כניסה: 115 ₪.

יום שלישי 3.2

מוש בן ארי בהופעה בפורום בבאר שבע. מוש בן ארי הוא כבר מזמן אחד מאומני ההופעות המוצלחים בארץ. עם שירים מקפיצים כמו "הנה הוא בא" , "כמו בחיים" , "ואיך שלא", "Jah is one", ועוד, המופע שלו בבאר שבע הוא בקלות הערב הכי מסעיר בעיר. כרטיס: 129 ₪.

מאור כהן ופיטר רוט בהופעה בזאפה תל אביב. שני האמנים האהובים יציגו עיבודים מיוחדים לשירים של שניהם יחד ושל כל אחד לחוד וגם שירים לגמרי חדשים, ובעיקר בעיקר אנרגיות מתפוצצות מהבמה. כרטיס: 95 ₪.

עוד שווה להזכיר הערב, את הופעתה של הזמרת המוכשרת גל דה פז בקונטיינר ביפו, שהכניסה אליה חינם. תבואו, יהיה כיף.

יום רביעי  4.2

שי צברי בהופעה בבארבי. למי שלא שמע רדיו בשנה האחרונה, שי צברי הוא האמן העולה הכי בולט של 2014, עם שרשרת להיטים כמו "קשה בלילה", "המלך" וכמובן "לווי אותי". מגבוה בנבחרת הגרוב של המזרח התיכון ותותחים כמו ברי סחרוף, תומר יוסף ועוזי רמירז, צברי יגיע לחגוג את השקת אלבומו החדש ולהעיף את הבארבי לעננים. כניסה: 63 ₪.

אם לא תספיקו להגיע תוכלו לתפוס אותו גם בסוף החודש בגולה בפתח תקווה ובמרץ בזאפה ירושלים.

 

The Angelcy בהופעה בזאפה ירושלים. הלהקה הצעירה והעולה מגיעה לסבב הופעות בארץ, אחרי טור באירופה, וזה בדיוק הזמן לשמוע על מה כולם מדברים. כניסה: 85 ₪.

 

יום חמישי 5.2

החצר האחורית בהופעה במועדון האיזור בתל אביב. הסופר גרופ המרתק הזה ממשיך לפזר רסיסי הופעות פה ושם. הנה הזדמנות טובה לתפוס אותם במרכז. כניסה: 100 ₪.

 

תמר אייזנמן בהופעה במועדון המחתרת ברמת השרון. הזמרת והיוצרת המרתקת במופע סולו אינטימי וחשוף בו תציג את השירים המוכרים בגרסאות סוחפות לצד שירים חדשים. כניסה: 50 ₪.

 

אורפנד לנד בהופעה בצוללת הצהובה בירושלים. המטאליסטים הוותיקים והאהובים חוזרים לבמות ישראל וזה הזמן לתת איתם בראש, לפני שיברחו לנו שוב לסיבוב הופעות בחו"ל. מחיר כרטיס: 95 ₪.

 

בערב אחד, יעלו לבמת הפפאיתו בר בתל אביב 3 להקות – הקרקס של דולי, השייקס ו-Feel About. אם זה לא שווה את תשומת הלב שלכם, אז אני כבר לא יודע מה כן. כניסה: 40 ₪.

יום שישי  6.2

מוניקה סקס מציינים 20 שנה לפצעים ונשיקות בהופעה בבארבי. נכון, המלצנו לכם על זה גם בשבוע שעבר, אבל הלהקה פתחה עוד מופע לבקשת הקהל אז כנראה שלא שבעתם עדיין. הלהקה האהובה תנגן את האלבום המיתולוגי במלואו, תארח את ירמי קפלן במופע ותתן לג'נגו לפתוח בשבילה. שווה ביותר. כרטיסים: 93 ₪.

 

שממל בהופעה בבארבי. עוד קודם, בצהרי שישי, תוכלו להגיע כדי לצאת אל השבת בריקודים עם ההרכב המלהיב הזה, שכולל 10 נגנים על במה אחת. כרטיס: 53 ₪.

 

לירון תאני "בחזרה לרוקXן" באוזן בר. לערב אחד אנחנו חוזרים לשנות התשעים, כשרמת החיל היתה אזור של מוסכים במקום חברות הייטק ובשעות החשכה היו מגיעים למועדון אחד ברחוב הברזל צעירים עם ג'ינסים קרועים וחולצות גזורות לשמוע רוקנ'רול ולראות זמרים שעלו לבמה בתחתונים, שברו גיטרות, עשו סטייג' דייבינג לקהל וצרחו מלוא גרון.  בשביל לחזור לרוקxן צריך מישהו שהיה שם. לירון תאני באמת היה שם. מהפתיחה ועד לפני שהמקום נסגר.
אתם מוזמנים לסט רוקסן אמיתי, שמגיע מהאיש שהמציא אותו. עלות כניסה 30-40 ₪.

 

יום שבת  7.2

תמיד מתלוננים אצלנו שאומנים בינלאומיים מגיעים להופיע בישראל רק כשהם הרבה אחרי השיא. אז הנה, בערב אחד נזכה לארח שני זמרים פופולריים ורלוונטיים:

Kelis בהופעה בזאפה הרצליה. דיוות ה-RnB עוברת בישראל כחלק מהסיבוב העולמי לקדם את אלבומה החדש, Food, ותשתף את הקהל בלהיטיה הגדולים כמוMilkshake, Caught out there, Trick Me ועוד. כרטיס: 225 ₪.

בנוסף, למהירי החלטה אפשר לתפוס את קליס גם ביום שישי באותו המקום

 

ג'יימס בלאנט בהופעה בהיכל יד אליהו. הזמר הפופולארי, שזכור בלהיטו You're Beautiful מגיע להכניס את הקהל לעולמו המוסיקלי הנע בין פופ רך לרוק יחד עם מוסיקת פולק. לישראל הוא מגיע עם אלבום חדש ומרגש. כרטיסים נעים בין 200-800 ₪ בהתאם למיקום.

 

 

שיהיה לכולנו שבוע של הרבה מוזיקה טובה.
אם יש לכם הופעות שאתם ממליצים עליהן, נשמח לשמוע.
מאמר ההמלצות של לוח ההופעות GoingOut נכתב ונערך ע"י אסף מואב.