ארכיון חודשי: פברואר 2016

רגע לפני הפריצה הגדולה – פול טראנק בבארבי / מאת: אסף מואב

להקת Full Trunk הגיעה לכבוש את הבארבי השבוע (יום ד') במופע שסיכם עבורם את השנה האחרונה והאינטנסיבית. מיותר לציין שהיה זה עוד מופע בלוז-רוק משובח של הרכב שנמצא בזינוק חד כלפי מעלה.

השנה האחרונה הסתמנה כשנה שבה יותר ויותר אנשים הגיבו ב-"אה, שמעתי עליהם…" כשהשם Full Trunk עלה בשיחות על מוזיקה. והתחושה בבארבי היתה בהתאם. תחושה של תכונה. כשעלה ההרכב לבמה, מאות האנשים במקום לא ידעו נפשם מרוב אושר. המופע החל בקטע מוזיקלי שכבר דרכו הציג ההרכב את היכולות שהפכו אותו למדובר כך כל. מהר מאוד גל ניסמן וחבריו החלו לנפק את להיטי האלבום האחרון שהוציאו לפני כמעט שנה. משמיעות חוזרות של האלבום אין ספק כי הוא נכתב כדי להקפיץ אלפי אנשים באצטדיונים ומופעי רוק, ואכן הבארבי רחש והמה בקריאות ומחיאות כפיים לקול שירים מקפיצים כמו Mufleta Blues, ו-Think You're a man.

אם בתחילת המופע נראה כי נגני ההרכב מרוכזים לגמרי בביצוע החומרים שלהם, לאחר כמה שירים נדמה היה שמשהו השתחרר אצלם. עופר ויינר על הבס לא הפסיק לרקוד על הבמה מצד לצד וגל ניסמן, הלב הפועם של ההרכב, התפנה להזכיר לקהל שהלהקה החלה את דרכה לפני שנתיים עם אלבום בלוז בעברית, מה שהוביל לכמה מלהיטי אותו אלבום, כמו "אומר לך מותק" ו-Keep Trying המרגש.

לאורך השנים, הקפידה הלהקה להביא הרבה אורחים למופעים שלהם, וגם הפעם הם לא איכזבו כשאירחו את גיא מזיג לשני שירים, "חבל שאת ככה", שבשיאו ניסמן ומזיג מג'מג'מים להם סולואי בלוז ארוכים, ולאחריו "רוצה שנתממש" של מזיג.

לאורך המופע הורגש מאוד כי בסיס הכוח של ההרכב מושתת על כך שזהו מרובע שווה צלעות בה כל צלע תומך באופן יסודי ויציב במבנה כולו. לאחר כמעט שנתיים בהרכב, הקלידן אריאל קשת, מרגיש לגמרי בנוח ונראה כי גם שאר חברי ההרכב מצאו את הדרך לעשות לו מקום במוזיקה המקפיצה שהם מבצעים. המופע המשיך עם הסינגל החדש של ההרכב, Look Who's Back, הסינגל המרגש Baby Put The Gun Down כולל סולו הגילמור הארוך בסופו, וכמובן שיר הנושא מאלבומם האחרון Time For Us To Move שלא השאיר אף אחד באולם אדיש ואף ישבן לא מתנועע. הלהקה אף נתנה כבוד ליותם אלעזרי המתופף עם סולו ארוך ומרשים בו הוא מנגן על כל סוג כלי קיים בבארבי, החל מכסאות ועד לסטנדים של מיקרופונים. הלהקה סיימה את המופע עם ADHD המקפיץ מתוך אלבומם הראשון, לא לפני שירדה באופן מפתיע להדרן.

זאת הפעם השלישית שאני רואה את Full Trunk מופיעים בבארבי ובכל הופעה אני מוצא על הבמה להקה אחרת. אם לפני שנתיים היתה זו חבורת צעירים שרק שחררה אלבום ראשון של בלוז בעברית והציגה מופע בישיבה, לפני שנה השיקה הלהקה את האלבום השני עם קהל מעריצים הולך וגדל. הפעם כבר היה מדובר בלהקה מגובשת בהרבה. להקה שלא רק כבשה את במות הארץ בשנה האחרונה, כולל פסטיבלים, אלא אף הגיעה להופעות באירופה. אולי העדות הגדולה ביותר לכך היא שלא היה להם צורך לשבץ אורחים רבים לאורך המופע, וכשכבר העלו אמן אורח היה זה קליבר כמו גיא מזיג. ואולי העדות היתה בכך שלמרות הפצרות הסולן ניסמן בעבר, הלהקה החלה לבצע הדרנים.

לא משנה הסיבה, אין ספק שהלהקה ממשיכה את מסלולה החד לפסגה כשהיא חורכת את האדמה בדרכה. Full Trunk נשמעים היום כמו הרכב שמוכן לבצע פריצה נוספת קדימה ואין ספק כי זהו רק עניין של זמן עד שיכבשו גם את תחנות הרדיו בארץ, ומי יודע אולי גם ברחבי העולם. מה שבטוח הוא שנראה כי ההרכב בשל להקליט חומרים נוספים ואולי אף אלבום שלם.